Itt találtok részletes ismertetőt a pályázatra szánt dokumentum formázásáról.
Minden pályázatra szánt anyagnál rendkívül fontos, hogy a szöveg megfelelően legyen formázva.
Mielőtt bármihez is hozzákezdenénk, külön felhívnám a figyelmeteket a gondolatjel használatára!
Tipikus hiba, hogy az írók gondolatjel helyett kötőjeleket, rosszabb esetben felsorolásjelet használnak párbeszédeknél. Ez abszolút az író gyakorlatlanságáról tanúskodik. Azt sugallja, hogy nem képzi magát, soha nem olvasott utána, hogyan is kell egy szövegnek kinéznie. Viszont aggodalomra semmi ok, mert a legtöbben így kezdik :)
A gondolatjel és a kötőjel között jelentős méretbeli különbség van: - –
Mivel a billentyűzeten nincs ilyen gomb, csak betűkombinációval lehet előhívni. Ám van erre egy pofonegyszerű megoldás: a wordben állítsd be az automatikus átalakítást.
Fájl, beállítások, nyelvi ellenőrzés, automatikus javítás beállítások. Lásd a képen:
Ezután, amikor egymás után két gondolatjelet írsz be, a word automatikusan gondolatjellé alakítja. Gyorsan rááll a kezed :)Ezután lássuk, hogyan formázd meg a szöveget:
Betűtípus és méret:
(Itt külön megemlítem, hogy ott, a levelezés menüpont alatt tudod kikapcsolni az automatikus felsorolást. Máskülönben előfordulhat, hogy a párbeszédeknél gondolatjel helyett felsorolásjel lesz.)
Sorkizárt:
A részletesebb beállításokhoz nyisd le a képen látható fület:
A behúzás és a sorközbeállításokat itt láthatod. A sorközt a főmenüben is be tudod állítani. Könnyen megtalálod, nincs eldugva. A térközök nullán legyenek.
És végül a margók. Ez egy általános beállítás, de minden esetben itt tudod megadni a kívánt méreteket.
Ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan tedd fel a kiadó Facebook oldalán, a pályázati kiírásnál, de akár e-mailben is: info.neonbooks@gmail.com
Sok sikert, bárhol is pályázol!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése